Genital Estetik

GenitalAestheticGenital bölge gençleştirme operasyonları kozmetik ve tedavi amaçlı oldukça yaygınlaşmaktadır.Genital estetik operasyonlarında sonuçlar oldukça yüz güldürücü olup deneyimli ellerde yapıldığında memnuniyet yüksektir.

Puberte döneminden sonra daha önce var olsa da fark edilmeyen asimetrik görüntüler, hormonların etkisiyle son halini alır ve gerçekten rahatsızlık verebilir.
Bir de ilerleyen yaşa ,vajinal doğumlara, sık ilişkilere bağlı gerek dış genital organlarda gerekse vajinada kas dokusundaki zayıflık ve güç kaybı neticesinde gevşeklik , sarkma ve asimetrik görüntüler oluşabilir.

Bu gibi durumlar psikolojik ve fonksiyonel anlamda rahatsızlık verebilir. Dolayısıyla genital estetik operasyonlar sadece estetik amaçlı olmasının yanında ihtiyaca yönelik de olmaktadır. Önemli olan durumunuzu keşfedip kararlı olmak ve doğru adresi bulmaktır.

Designer Vajinoplasti

diye tabir edilen operasyonlar; dış genital bölgenin görsel anlamda daha genç görünümünü elde etmek amacıyla yapılır ve
*labioplasti ; labium minorlerin küçültülmesi
*labium major yağ dokusu enjeksiyonu ve orta hata getirilmesi
*klitoris deri eksizyonu
*perinoplasti
*pubik bölge yağ dokusunun liposuksiyon ile şekillendirilmesi
operasyonlarını içerir.

Vajinal rejuvanation (Vajina gençleştirme, sıkılaştırma )

operasyonlarında amaç ise vajinal kas tonusunun, kuvvetinin ve kontrolünün tekrar sağlanmasıdır.İç ve dış vajinal giriş daraltılarak ve perine kas dokusu orta hatta yükseltilip kuvvetlendirilerek vajinada sürtünme kuvvetinin artırılması hedeflenir.Çünkü iyi bir cinsel beraberlik , vajinadaki sürtünme kuvveti ile direk olarak ilişkilidir.

Vajinoplasti vajinanın bozulan fizyolojik pozisyonunu en iyi konuma getirmek Bunun yanında vajinal relaksasyonda vajina ön duvarda sistosel denilen mesane sarkmasına bağlı olarak idrar kaçırma, arka duvarda da barsakların sarkmasına bağlı olarak rektosel denilen durumların düzeltilmesi de yapılmaktadır.

Prosedürler

Genital estetik operasyonlar genellikle vulvanın ve vajinanın uyuşmasını sağlayan pudental sinirin lokal anestezi ile bloke edilmesiyle yapılır. Genel anestezi , iv sedasyon, epidural anestezi muayene esnasında yapılacak işlemin uzunluğuna ve kişinin tercihine bağlı olarak düşünülebilir.
Operasyon sadece dış genital düzeltme veya vajinal sarkma derecesine bağlı olarak 45 dak ile 2 saate kadar sürebilir.
Operasyonda lokal anesteziyi takiben vajinal ön ve arka duvarlara kanamayı önlemek amaçlı adrenalin içeren özel bir karışım injekte edilir ve tasarlanan alanlar kesilir. Vajınal ön, arka duvar kasları ve perine kasları suture edilir. Daha sonra dış genital bölge, genellikle labium minor eksizyonlarını kapsar, operasyonu yapılr.
Genellikle günübirlik ameliyat kapsamındadır ve aynı gün eve gidebilir.
Vaginoplasty

Ameliyat Sonrası Bakım

*operasyonddan sonra şişlik, sulanma ve rahatsızlık hissedebilirsiniz
*vajinal tampon ameliyattan bir gün sonra çıkarılmalıdır.
*sıvı ve lifli gıdalar tüketilmelidir.
*buz uygulaması yapılmalıdır.
*2 gün sonra ayakta duş şeklinde banyo yapılır.
*temizlik ve bakım çok önemlidir.
*günlük aktiviteler yapılabilir.
*6 hafta cinsel ilişki önerilmez.