Liposuction

LiposuctionLiposuction karın, kalçalar, basenler, bacaklar, üst kol, çene, yanak gibi bölgelerdeki istenmeyen yağların alınarak vücut kontrunun restorasyonu işlemidir. Son yıllarda normal lipo yerine ultrason yardımıyla, lazer yardımıyla yapılan yeni lipo teknikleri geliştirilmiştir. Amaç yeni teknikler yardımıyla daha kısa süreli ve daha rafine lipo yapmak ve sonuçların mükemmele yakın olmasını sağlamaktır. Bu yeni tekniklerle yağ  dokusu vücut içerisinde eritilmekte ve daha sonra aspire edilmektedir. Böylece alınan yağ miktarı minimal veya hiç kanama olmadan daha da  artmaktadır ve sonuçta daha düzgün bir yüzey oluşmaktadır. Lazer ışınlarının verdiği enerji ile deri içeriden isıtılmakta ve oluşan kollajen rejenerasyonuyla ameliyat  sonrasi deride sıkılasma önemli ölçüde olmaktadır. Böylece sonuçta daha gençleşmiş deri ile mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Liposuction kilo kaybetme metodu değildir. Diyet ve eksersiz’in yerini tutmamasına karşın diyet ile verilemeyen inatçı yağ toplanmalarının ideal ve tek çözümüdür.

Liposuction için ideal aday bölgesel yağ birikimleri olan ve normal yada normalin biraz  üstünde kilosu olanlardır. sağlıklıdırlar.  İlk muayeneniz de sizin liposuction dan yarar görüp göremeyeceğiniz veya beraberinde başka kontur düzeltme ameliyatları için Dr. İsmail Büyükçayir  size ayrıntılı bilgi verecektir. Kliniğimizde lazer veya ultrasound lipo yapılmaktadır. Burada en onemli nokta cerrahın tecrubesidir.

Liposuction sedasyon altında yapılmakta ve aynı gün hasta taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrası ağrılar minimaldir. Risk olarak hastane ortamında yapıldığı için minimalize edilmistir. Hayati riskler taşıyan girişimler yapılmamaktadir. Hastaneden çıikarken korseniz olacak ve bunu yaklaşık 15 gun kadar giyeceksiniz. Ayni gün banyo yapabilirsiniz. Gün geçtikçe dokularınız daha da oturacak ve sonuçta memnuniyetiniz bizi  de fazlasıyla memnun edecektir. 4 ila 6 hafta sonra artık gardrobunuzu yenilemenizin zamanı gelmiş demektir.